Vrh A

 

 

Predstavujeme vám vrh A, šteniatka sa narodili 23.3.2017. Narodilo sa 11 šteniatok, bohužiaľ jedno mŕtve ale ostatných 10 je v poriadku. 6 sučiek - 3 hnedé (jedna s platňou) a 3 čierne, 4 psíci - 3 hnedí psíci, 1 čierny.  Na stránke nájdete len niekoľko fotiek viac fotiek nájdete na facebooku.
 
F: Ch. Assiduitas Iwannamaker (Am CH Nspird Hollywood Legend x Assiduitas Forbidden Fruit) 
M: Ch., JCh. Ushuaia Uma Ursulla Royal Hermelin (ICh., MultiCh. Almighty´s Gift Royal Hermelin x ICh., MultiCh., MultiJCh. Mylady Mona Lisa Royal Hermelin).
 
 
 
 
 
Rodokmeň
 
 
 
 
 
 
 
Podrobnejšie informácie o rodičoch - výstavy, skúšky, zdravotné testy
Matka: Ch PL, SK, JCh. SK Ushuaia Uma Ursulla Royal Hermelin 
Zdravie: baer +/+, bez DBK, bez DLK
DNA: EEbb
Výstavy: 1 x P (dorast), 16xExc.1, 7xExc.2, 5x Exc.3, 1xExc,4, 2xVG2, 2xVG4, 3 x CAJC, 3xCWC, 6 x CAC, 4x res.CAC, 2x res. CACIB 2x BOB, 1xBOS,  2x VT, 1x OV
Junior Šampión Slovenska, Šampión Poľska, Šampión Slovenska, Čakateľ Českého šampiónu krásy.
Skúšky: CT (canisterapeutické)
Preteky: Coursing: 5. miesto Majstrovstvá Slovenska Stráňavy, 6. miesto Cassovia Cup Jahodná, 1. miesto Coursingový víťaz RHS krása a výkon kategória feny.
 
 
 
Otec: Ch. DE Assiduitas Iwannamaker
Zdravie: baer +/+, DBK A
DNA: EEBb
Výstavy: Nemecký šampión krásy
 
 
 
Krytie, gravidita a pôrod
 
Rok pred plánovaným vrhom som začala hľadať vhodného partnera pre Mimi. Našla som rôznych dalmatínov, ale najprv mi ani jeden nevyhovoval po niektorej stránke. Hľadala som stredne veľkého dalmatína, čiernobodkového, aby mal zdravé kĺby, neniesol gén pre lemon neštandardnú farbu, aby niesol gén pre hnedú farbu, ideálne aby to bol pes čo už kryl a tiež som pozerala na rodokmeň. Po dlhom čase som našla vytúženého psíka čo sa mi páčil po zdravotnej stránke, exteriérovej a niesol hnedý gén. Netrpezlivo som čakala na odpoveď či budú ochotní kryť moju fenku, na moju veľkú radosť súhlasil majiteľ aj chovateľ s krytím - ocino našich nádherných šteniatok Assiduitas Iwannamaker - Iwa.
 
 Koncom januára, začiatkom februára mala Mimi termín hárania. 7.1 sme boli na výstave v Brne, bolo tam strasne veľa háravých sučiek, večer keď sme prišli domov pozerám, že Mimi pozerám no tak asi začne do pár dní hárať, čo bol omyl, ona začala hárať na druhý deň a prišiel stres nemala som vybavený krycí list, zohnala som si číslo na poradkyňu chovu a volala som, našťastie nebol problém a dohodli sme sa, že krycí list mi donesú na výstavu do Nitry, ktorá bola 14-15.1.
17.1. Mimi začala dávať chvost na bok tak sme išli na veterinu odobrať krv a stanoviť hladinu progesterónu prišli výsledky mala nízku hladinu, veterinárka MVDr. Žabková odporučila opakovať v piatok 20.1., nakoniec som sa rozhodla a prišla o deň skôr vo štvrtok 19.1. hladina progesterónu dosť stúpla podľa hodnoty sme mali kryť za 2-3 dni čo vyhovovalo, v piatok večer sme sa vydali na cestu do Bad Sulze - 1200 km cesta zhruba 12 hodín. Cesta bola veľmi studená -19 stupňov bolo po ceste, museli sme prísť až do Bad Sulze, aby teplomer ukázal +3°C. Keď sme prišli čakali nás majiteľ a chovateľka Iwa, boli veľmi ústretoví a milý. Iwa sa mi na živo páčil ešte viac ako na fotkách a povahu mal tiež perfektnú. Po vyvenčení sa Mimi išla zoznámiť s Iwom. Veľmi sa jej páčil. Boli skoro polhodinu zviazaný. Mimi bola perfektná vôbec sa nesnažila odohnať Iwu ako niektoré fenky. Po krytí nám chovateľka bola ukázať ubytovanie vybavila nám kúsok od nej ubytovanie. Po ubytovaní sme išli pozrieť polhodinku od Bad Sulze je Baltické more, tam sme si spravili výlet. Na druhý deň sme a vydali sme sa na cestu domov, cestou sme sa zastavili v Berlíne. 
 
Po krytí nastalo najhoršie obdobie - obdobie čakania či sa vydarilo krytie, 16.2 sme išli na prvé sono ktoré potvrdilo graviditu! Boli dohady koľko bude šteniat, po druhom sone sa predpokladalo, že šteniat bude pravdepodobne 8, po treťom sone týžden pred pôrodom a kontrolnom sone, či je všetko v poriadku sa prišlo na to, že ich bude viac ako 8 nedali sa spočítať koľko ich bude. Termín pôrodu bol stanovený na 25.3 (v tento termín sa narodila Mimina mama). 20.3. začalo padať Mimi brucho tak som očakávala pôrod každým dňom, teplotu mala 37,5°C. V stredu jej klesla teplota pod 37°C a začala byť nervózna, hrabať, vo štvrtok 23.3 (tento termin sa narodil Mimin oco) ráno už dychčala. Po obede okolo 13:00 jej odtiekla plodová voda. Pôrod trval 7,5 hodiny, niektoré šteniatka sa rdili hlavičkou, niektoré zadočkom. 1 psík sa narodil mŕtvy, ako sa šteniatka rodili zakladala som im šňúrky a zapisovala údaje o šteniatkach. Na konci sme boli obe vyčerpané posledná fenočka Mimi riadne vytrápila bola najväčšia pôrodnú váhu mala 403 g. Hodinku po pôrode poslednej fenky som išla Mimi vyvenčiť. Mimi bola úžasná mamina mala problem odchádzať od drobcov - rýchlo sa vyvenčila a už sa ponáhľala za nimi naspäť. Bola veľmi jemná, ešte pri pôrode keď sa narodil ten mŕtvy psík chcela si ho Mimi nechať musela som ho nenapadne zbaliť, aby ho nevidela. Na druhý deň sme išli na veterinu skontrolovať drobce a kontrolné sono urobiť a pichnúť oxytocín. Našťastie bolo všetko v poriadku, nezostalo v nej žiadne šteniatko, aj šteniatka boli v poriadku. Uhynutého psíka sme nechali na veterine.
 
Šteniatka každým dňom krásne priberali a rástli. Rozhodovala som sa aké mená im dám bol to dlhý proces lebo sa mi veľa mien páčilo tak nakoniec som dala šteniatkam mená aj dvoj troj slovné názvy, tie pre ktoré som sa rozhodla sa mi najviac páčili.
 
 
 
 
 
 
 
 
Sono - 16.2.2017
 
Sono - 28.2.2017
 
Sono - 14.3.2017
 
 
 
 
Šteniatka:
 
1. deň
 
2. deň
Dievčatá:
Chlapci:
 
 
 
 

1.Ayla Atlantida

čiernobodková suka (biely obojok, stužka)
BAER +/+
 
1.týždeň
 
2.týždeň
 

3.týždeň

4.týždeň

5. týždeň

6. týždeň

7.týždeň

  

8. týždeň

 

2.Azrael Asriel

hnedobodkový pes (tyrkysový obojok, stužka)
BAER +/+
 
1. týždeň
 
2. týždeň
3. týždeň
4. týždeň
 
5. týždeň
 
6. týždeň
 
 
7. týždeň
 
8. týždeň
 

 

3.Arya Arwen Sonya

hnedobodková suka (žltý obojok, stužka)
BAER +/+
1. týždeň
2. týždeň
3. týždeň
 
4. týždeň
 
5. týždeň
6. týždeň
 
7. týždeň
 
8. týždeň

4. Albus Dumbledore

hnedobodkový pes (modrý obojok, stužka)
BAER +/-
1. týždeň
2. týždeň
 
3. týždeň
4. týždeň
 
5. týždeň
6. týždeň
 
7. týždeň
8. týždeň
 
 

5. Alastor Moody

čiernobodkový pes (šedý obojok, stužka)
BAER +/+
1. týždeň
2. týždeň
3. týždeň
4. týždeň
 
5. týždeň
6. týždeň
 
7. týždeň
 
8. týždeň
 

6. Ariadna Andalusia

čiernobodková suka (ružový obojok, stužka)
BAER +/+
1. týždeň
2. týždeň
 
3. týždeň
 
4. týždeň
 
5. týždeň
 
6. týždeň
 
7. týždeň
 
8. týždeň
 

7. Adalind Audrey Shad

čiernobodková suka (červený obojok, stužka)
BAER +/-
1. týždeň
2. týždeň
 
3. týždeň
4. týždeň
5. týždeň
6. týždeň
7. týždeň
 
8. týždeň
 

8. Archie Artemis Fowl

hnedobodkový pes (oranžový obojok, stužka)
BAER bill +/+
1. týždeň
2. týždeň
 
3. týždeň
  
4. týždeň
 
5. týždeň
 
 
6. týždeň
  
 
7. týždeň
 
8. týždeň
 

9. Amazonka

hnedobodková suka, platňa (čierny obojok, stužka)
BAER +/-
1. týždeň
2. týždeň
3. týždeň
   
4. týždeň
 
  
5. týždeň
6. týždeň
   
7. týždeň
 
8. týždeň
 

10. Aurora Ariet

hnedobodková suka (fialový obojok, stužka)
BAER +/+
1. týždeň
  
2. týždeň
3. týždeň
 
4. týždeň
 
5. týždeň
 
6. týždeň
    
 
7. týždeň
 
 
8. týždeň